Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pontyfikat franciszka
23.07.2013 09:03

Franciszek rozpoczął swoją pierwszą podróż zagraniczną

Wczoraj wieczorem polskiego czasu papież przyleciał do Brazylii. Weźmie tam udział w rozpoczynających się dzisiaj Światowych Dniach Młodzieży.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Papież odwiedzi też brazylijską biedotę oraz słynne sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej w Aparecidzie (czyt.: Aparesida). Podczas ceremonii powitania Franciszek podkreślał, że celem jego podróży jest spotkanie z młodymi. A to właśnie młodzi będą decydować o przyszłości świata. Apelował też do młodych aby byli _ apostołami Chrystusa _.

_ - Przyjechałem, by spotkać młodych, przybyłych z całego świata, których przyciągnęły otwarte ramiona Chrystusa Odkupiciela. Chcą oni znaleźć schronienie w Jego uścisku, właśnie przy Jego sercu, raz jeszcze usłyszeć Jego jasne i mocne wezwanie: "Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody" _ - mówił papież.

Jeszcze przed oficjalnym powitaniem, doszło do niespodziewanych problemów na ulicach Rio de Janeiro. Kolumna papieska kilkakrotnie utknęła w korkach. Była też zatrzymywana przez tłumy Brazylijczyków, którzy podbiegali do papieskiego samochodu, by uścisnąć dłoń Franciszka. Ochrona sprawiała wrażenie, jakby nie radziła sobie z sytuacją.

Franciszek najpierw jechał z lotniska zwykłym samochodem osobowym. Potem przesiadł się na kilka chwil do papamobile, by później wrócić do osobowego auta. Do rezydencji brazylijskiej prezydent papież dotarł śmigłowcem.

Czytaj więcej w Money.pl
Ładunek wybuchowy na drodze pielgrzymki Brazylijska policja odkryła bombę na terenie parkingu w pobliżu sanktuarium, które jutro odwiedzi papież Franciszek.
Papież w Brazylii. Czy jest bezpieczny? Papież Franciszek postanowił odwiedzić kraj, w którym jest najwięcej katolików. Podczas wizyty w Brazylii papież nie będzie korzystał z kuloodpornego papa mobile
Papież przyniesie Brazylii pół mld dolarów Według tego resortu do Rio de Janeiro przybędzie z okazji wizyty papieża 1,7-2 mln uczestników Światowych Dni Młodzieży oraz turystów, z czego 40 procent będą stanowili cudzoziemcy.
Tagi: pontyfikat franciszka, papież, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, liveinfo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz