Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
hiszpania
26.07.2013 13:21

Hiszpania: policja zatrzymała maszynistę

Zarzucono mu czyn przestępczy związany z wypadkiem. Policja zmniejszyła liczbę ofiar śmiertelnych katastrofy z 80 do 78.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Hiszpańska policja poinformowała, że zatrzymała maszynistę pociągu, który wykoleił się w środę wieczorem pod Santiago de Compostela na północnym zachodzie Hiszpanii. Policja zmniejszyła liczbę ofiar śmiertelnych katastrofy z 80 do 78.

Maszynista został zatrzymany wczoraj o godz. 20 - powiedział na konferencji prasowej szef policji w regionie autonomicznym Galicia, Jaime Iglesias. _ Zarzucono mu czyn przestępczy związany z wypadkiem _ - tłumaczył Iglesias. Dodał, że maszynista _ nie został jeszcze przesłuchany, ale nastąpi to wkrótce _.

Zdaniem źródeł oficjalnych przyczyną katastrofy była nadmierna prędkość jaką rozwinął pociąg. Policja zmniejszyła w piątek liczbę ofiar śmiertelnych wypadku z 80 do 78. Przedstawiciel policji Antonio de Amo powiedział, że do tej pory zidentyfikowano 72 ciała. Wśród zabitych jest Algierczyk, Meksykanin i Amerykanin. Zastrzeżono, że bilans ofiar może się zmienić, ponieważ biegli medycyny sądowej wciąż identyfikują szczątki.

Wśród ofiar nie ma PolakówNie ma Polaków wśród zidentyfikowanych ofiar katastrofy kolejowej w Hiszpanii. Naczelny komisarz policji sądowej Antonio del Amo poinformowal dziennikarzy, że wśród zmarłych, których tożsamość ustalono, są: mieszkaniec Meksyku, Algierii i Stanów Zjednoczonych. Poinformował też, z jakich hiszpańskich miast pochodzą zabici. Uściślono też ostateczną liczbę ofiar śmiertelnych. W katastrofie zginęło 78 osób, a nie 80 - jak wcześniej podawano.

Władze Hiszpanii ogłosiły trzydniową żałobę w całym kraju. Środowa katastrofa to najtragiczniejszy wypadek kolejowy w Hiszpanii od 1944 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa pociągu w Hiszpanii. Nowe informacje W wypadku zginęło co najmniej 80 osób. Powodem - według źródeł urzędowych - była nadmierna prędkość.
Katastrofy kolejowej można było uniknąć? Sprawdź, czym chwalił się maszynista pociągu, który wykoleił się wczoraj w Hiszpanii.
Katastrofa kolejowa w Hiszpanii. Wiele ofiar Pociąg wypadł z torów pod Santiago de Compostella, na zachodzie kraju. Świadkowie mówią o eksplozji.
Tagi: hiszpania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, liveinfo, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz