Notowania

Przejdź na
pogoda
06.02.2014 15:54

Kalifornia cierpi z powodu suszy

Willits to niewielkie miasteczko położone na północy Kalifornii i otoczone przez lasy parku narodowego Redwood. Wzgórza otaczające miasto zawsze były zielone, a...

Podziel się
Dodaj komentarz

Willits to niewielkie miasteczko położone na północy Kalifornii i otoczone przez lasy parku narodowego Redwood. Wzgórza otaczające miasto zawsze były zielone, a dzisiaj wszystko w mieście jest... Uschnięte rośliny to tylko mała część problemu, bo najbardziej sucha od stu lat zima sprawiła, że zapasy wody w Willits wyczerpią się za 100 dni. Zbiornik wody za miastem jest jest już prawie całkiem pusty. Wskaźnik na pobliskiej zaporze pokazuje, że poziom wody wynosi zaledwie 10 centymetrów. Bruce Burton, radny: Zbiornik powinien być w tej chwili pełny. Gdyby tak było, stalibyśmy w tym miejscu w wodzie sięgającej prawie 60 centymetrów. Gubernator ogłosił stan wyjątkowy, ponieważ na wielu obszarach rolniczych, w tym w okolicach Willits, poziom wód jest niebezpiecznie niski. W mieście, w którym mieszka około pięć tysięcy osób, wprowadzono racjonowanie wody. Mieszkańcy mają zakaz podlewania trawników i mycia samochodów. Z wyjątkiem tej myjni, która korzysta z wody z recyklingu. Andrea Onstad, mieszkanka Willits:
Toalety są wyłączone. Nie myłam włosów od dwóch tygodni. Niektóre restauracje w mieście serwują posiłki na papierowych talerzach, żeby ograniczyć zmywanie naczyń. Inne podają wodę do picia tylko na prośbę klientów.

Tagi: pogoda, liveinfo
Źródło:
LiveInfo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz