Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
inne
15.08.2014 10:03

Kolumny ciężarówek ruszyły z obu stron na wschodnią Ukrainę

W czasie nieustającego dyplomatycznego impasu ogromny rosyjski konwój ciężarówek podążał w czwartek ku granicy z Ukrainą....

Podziel się
Dodaj komentarz

W czasie nieustającego dyplomatycznego impasu ogromny rosyjski konwój ciężarówek podążał w czwartek ku granicy z Ukrainą. Jednak pojazdy te kierowały się w stronę obszaru okupowanego przez separatystów, zamiast tego kontrolowanego przez rząd Ukrainy. Ukraiński rząd grozi zastopowaniem konwoju, jeśli nie będzie mógł dokonać jego kontroli. Konwój niemal 200 ciężarówek został zatrzymany przy granicy ukraińsko-rosyjskiej w związku z konfliktem w sprawie miejsca i sposobu rozdysponowania pomocy humanitarnej. Podążając w stronę obszarów kontrolowanych przez rebeliantów, Moskwa wydaje się ignorować wstępne porozumienie, by dostarczyć pomoc Czerwonemu Krzyżowi w obwodzie charkowskim. Jednocześnie ukraiński rząd wysłał ze swojej strony własny konwój humanitarny w kierunku wschodniej Ukrainy. Maksym Burbak, minister infrastruktury Ukrainy: W tej kolumnie przewozimy 240 ton pomocy humanitarnej. W sumie w trzech konwojach mamy 75 pojazdów przewożących blisko 800 ton produktów. Wśród nich jest zboże, cukier i konserwy.
Tymczasem wciąż trwają walki na przedmieściach Doniecka. Mieszkańcy donoszą o nocnym ostrzale rakietowym ze strony ukraińskiej armii. Pociski uderzyły w kilka obiektów handlowych w Doniecku. W ciągu ostatnich tygodni siły ukraińskie nasiliły starania, by wyprzeć prorosyjskich separatystów z ich bastionów w Doniecku i Ługańsku.

Tagi: inne, liveinfo
Źródło:
LiveInfo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz