Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Północnokoreański dron? Seul komentuje

0
Podziel się:

Nie możemy potwierdzić, że mogłoby służyć do przeprowadzenia aktów terrorystycznych - mówi Kim Min-Seok, rzecznik resortu obrony.

Północnokoreański dron? Seul komentuje
bEJTSYHV

Kim Min-Seok, rzecznik Ministerstwa Obrony Korei Południowej: Znaleźliśmy kilka odcisków palców, których identyfikacja wskazała, że nie należą do żadnego z mieszkańców Korei Południowej. Dlatego podejrzewamy, że należą do obcokrajowca lub obywatela Korei Północnej. Mogę potwierdzić to, że spadochron był składany osiem razy. Są ślady wskazujące na to, że składano go kilka razy i na tej podstawie podejrzewamy, że urządzenie mogło być wykorzystywane kilkakrotnie do lotów ćwiczebnych albo eksperymentalnych. Nie znamy jednak szczegółów takich sytuacji. Jeśli jednoznacznie stwierdzimy, że było to działanie Korei Północnej, uznamy to oczywiście za wtargnięcie w obszar naszej przestrzeni powietrznej, co jest bezprawne. Dlatego rząd Korei Południowej przedyskutuje swoje stanowisko w tej sprawie. W chwili obecnej nie wykryliśmy żadnego urządzenia, które mogłoby sterować dronem z odległości. Urządzenie ma bardzo podstawową konstrukcję, więc nie możemy potwierdzić, że mogłoby służyć do przeprowadzenia aktów
terrorystycznych. Jeśli jednak ta technologia będzie dalej rozwijana, mogłaby zostać wykorzystana do celów terrorystycznych.

bEJTSYIy
polityka
liveinfo
KOMENTARZE
(0)