Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Potężna defraudacja w USA. Zapadł wyrok

0
Podziel się:

Ława przysięgły w nowojorskim sądzie uznała, że były przedsiębiorca Goldman Sachs, znany jako Fabulous Fab jest odpowiedzialny za dokonanie olbrzymiej defraudacji w obrocie papierami wartościowymi.

Potężna defraudacja w USA. Zapadł wyrok
(liveinfo.tv)

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oskarżyła Fabrice Tourre o wyrachowane sprzedawanie swoim inwestorom papierów wartościowych jednostek, o których wiedział, że wkrótce zbankrutują.

Władze twierdzą, że ten manewr pozwolił funduszowi i jego prezesowi, którym jest miliarder John A. Paulson, zarobić 1 miliard dolarów na nielegalnym obrocie pieniędzmi inwestorów.

Tourre zaczął działać we Francji i przeniósł się na rynek amerykański w 2000 roku, zakładając siedzibę w Stanford. W procesie utrzymywał, że nigdy nikogo nie oszukał.

Czytaj więcej w Money.pl
"Bankierów jest za dużo i zarabiają za dużo" Kontrowersyjna wypowiedź na łamach Financial Times o najbliższej przyszłości bankowości.
Hakerska afera w USA. Chodzi o 300 mln Czterej Rosjanie i Ukrainiec w ciągu ostatnich siedmiu lat mieli włamać się do sieci komputerowych kilkunastu instytucji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)