Notowania

polityka
19.04.2014 10:30

Samolot NATO nad Ukrainą. "Chcemy mieć pewność"

Maszyna wczesnego ostrzegania AWACS wystartowała z bazy w Niemczech.

Podziel się
Dodaj komentarz

Natowski samolot wczesnego ostrzegania AWACS wystartował w piątek z bazy w Niemczech. Będzie monitorował niebo nad Ukrainą i Rumunią.

Generał Andrew Mueller, Dowódca bazy NATO w Geilenkirchen, Niemcy: Celem dzisiejszej misji jest zapewnienie naszych sprzymierzeńców o naszej gotowości do współpracy z rumuńskimi siłami powietrznymi, a także przygotowanie centrum kontrolowania i sterowania w granicach Rumunii. Chcemy mieć pewność, że jesteśmy w stanie prawidłowo wymieniać informacje z rumuńskim centrum kontroli i raportowania.

Kapitan Brandon Snyder, Kontroler broni w NATO: Jestem kontrolerem broni. Kontroluję uzbrojenie samolotów, kiedy znajdują się one w powietrzu. W tej chwili nie mamy takich samolotów pod swoją kontrolą, dlatego upewniam się, że nasze odrzutowce pozostają w granicach zatwierdzonej strefy powietrznej i że żaden samolot pasażerski nie wchodzi w obszar przydzielony nam przez kontrolę lotów. To dodatkowy zestaw oczu i uszu do pomocy personelu pokładowego, który zapewnia, że każdy tu, na górze, może czuć się bezpieczny.

Tagi: polityka, liveinfo
Źródło:
LiveInfo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz