Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Startupy innowacyjne, bo polskie

0
Podziel się:

2 dni, 6 ścieżek edukacyjnych, 800 uczestników, 50 prelegentów, 30 inwestorów i jeden finałowy konkurs. Na 2 dni Warszawa stanie się stolicą start-upowej Europy Środkowo–Wschodniej. Na Stadionie Narodowym odbędzie się ICT Summit, pierwsza tak duża konferencja środowiska startupów. Czy pokażemy światu, że nasze firmy mogą śmiało startować w globalnym wyścigu o innowacje?

Startupy innowacyjne, bo polskie
bEISsraZ

W czasach, gdy ciężki przemysł ustępuje nowoczesnym technologiom w gospodarczym wyścigu zbrojeń, liczy się innowacja. Mówią tak zarówno przedsiębiorcy, jak i środowisko inwestorów i administracji publicznej. Jednak żeby zaistnieć na biznesowej mapie świata, nie można ograniczać się do teoretycznych dyskusji na temat nowoczesnych startupów. Trzeba je robić i pokazywać całemu światu. Nie ma obaw o polską kreatywność – startupy rosną jak grzyby po deszczu, a zagraniczni inwestorzy coraz częściej zaglądają do kraju nad Wisłą. Teraz trzeba jednak pokazać, że zasługujemy na miano startupowej stolicy Europy Środkowo-Wschodniej. ICT Summit ma nas do tego przybliżyć.

Niech świat przyjedzie do nas

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, organizator ICT Summit, chce skierować wszystkie oczy na Warszawę i zaprezentować inwestorom z całego świata potencjał naszych firm technologicznych. Z reguły na konferencjach o tematyce start-upowej, to polscy goście mogą z wypiekami na twarzy posłuchać zagranicznych prelegentów lub dostać rady od aniołów biznesu. Tym razem polscy przedsiębiorcy zaprezentują swoje firmy inwestorom z całego świata, a to międzynarodowi goście będą mieli również okazję posłuchać polskich prelegentów.

W ostatnich tygodniach pisano w The Economist o polskich firmach, które swoją innowacyjnością mogą podbić zagraniczne rynki. Sukcesy takich firm jak Estimote, Audioteka czy Zortax coraz częściej zwracają uwagę międzynarodowego środowiska startupów na nasz polski rynek. Nie da się ukryć, że mamy swoje 5 minut również w Unii Europejskiej – utrzymując wzrost gospodarczy, otrzymując największą część z unijnego budżetu oraz wysyłając byłego już premiera na fotel Przewodniczącego Komisji Europejskiej. Jeśli świat ma zauważyć nasze innowacyjne firmy, to teraz jest na pewno na to najlepszy moment.

bEISsrbb

PARP do tego stopnia chce promować środowisko innowacyjnych firm technologicznych, że konferencja jest bezpłatna, a ścieżki edukacyjne prowadzone przed prelegentów, będą również transmitowane w Internecie. Chociaż na konferencji przewidziano miejsce dla 800 uczestników, to jednak zainteresowanych możemy śmiało liczyć w tysiącach.

Networking, networking, networking

Świat startupów wyróżnia się na tle firm komunikacją. Z właścicielem dynamicznej firmy, zajmującej się nowoczesnymi technologiami, często możemy skontaktować się dzięki social mediom. Ku wielkiemu zdziwieniu, chociażby tradycyjnych mediów, wielu właścicieli technologicznych spółek chętnie odpowie na pytania przesłane mailem lub da cenną rade młodemu przedsiębiorcy pytającemu o coś na Facebooku. Wcale nie potrzeba do tego całego działu public relations.

ICT Summit ma na celu przybliżenie inwestorom, aniołom biznesu i venture capital z całego świata polskie innowacyjne przedsiębiorstwa. Olbrzymią wartością tego spotkania będzie po prostu możliwość poznania gości. Ponad 800 gości i 50 prelegentów będzie przez 2 dni mogło wymieniać się kontaktami i doświadczeniem. Dla ułatwienia, na stronie konferencji, goście mogli również przesłać swoje zdjęcie oraz linki do social mediów i kontaktu – wszystko to w celu jaki największej integracji środowiska startupów.

bEISsrbh

Uczestnicy będą mogli posłuchać m.in. J.D. Lasicy, twórcy Cruiseable, Amalii Agathou z The Next Web, Davida Bizera z Talent Fountain, współtwórcy The Digital Loop Ivana Hernandeza czy znanego blogera, twórcy firmy Fokus, Artura Kurasińskiego. Na konferencji pojawią się również: Marvin Liao, partner w Micro Venture Capital Fund 500 Startups, mentor i inwestor Witalij Golomb oraz Bjoern Lasse Hermman, założyciel Compass.

ScaleMeGlobal: wisienka na torcie

W trakcie konferencji poznamy także zwycięzcę konkursu ScaleMeGlobal, na najlepszy pomysł na globalny biznes. Spośród ponad stu zgłoszonych firm, do dalszego etapu dostała się finałowa dziesiątka: AudioLink, Climesense, Fleunt Editor, Kinetise.com, Limdesk.com, oort.in, Pirx, RoboCore, WiseVR oraz Zmorph. Teraz John Biggs z TechCrunch, Taylor Crowley z HLM Tech oraz Piotr Wilam z Innovation Nest przeprowadzą sesję mentoringową dla 10 najlepszych startupów z Polski, a te będą mogły zaprezentować swoje projekty międzynarodowemu jury. Najlepszy projekt dostanie sesję coachingową z Donem Dodgem lub Paulem Jozefiakiem.

Niezależnie od tego kto wygra, możliwość zaprezentowania się przed aniołami biznesu i przedstawicielami funduszy z całego świata może okazać się cenniejsza niż niejedna statuetka, zdobyta za udany biznesplan. W branży, gdzie codziennie powstaje innowacyjna technologia, a fundusze na udanych transakcjach zarabiają setki milionów dolarów, nie można przespać swojej szansy na pokazanie się światu.

bEISsrbC
liveinfo
KOMENTARZE
(0)