Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polityka
25.08.2014 11:01

Szef armii Korei Północnej nazywa ćwiczenia połączonych sił USA i Korei Południowej prowokacją

Szef armii Korei Północnej skrytykował w niedzielę niedawne ćwiczenia połączonych sił Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej. Powiedział, że takie działania...

Podziel się
Dodaj komentarz

Szef armii Korei Północnej skrytykował w niedzielę niedawne ćwiczenia połączonych sił Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej. Powiedział, że takie działania mogą doprowadzić do wojny na Półwyspie koreańskim. Ćwiczenia wojskowe są przeprowadzane co roku. Trwające cztery dni manewry Ulchi Freedom Guardian (UFG), w których wzięły udział oddziały armii amerykańskiej i południowokoreańskiej, odbyły się w zeszłym tygodniu. Ich celem było sprawdzenie przygotowania Korei Północnej do potencjalnych zagrożeń ze strony Korei Północnej. Miały również pokazać służbom ratunkowym i publicznym w jaki sposób należy reagować na katastrofy naturalne, takie jak pożary czy trzęsienia ziemi. Ri Yong Gil, Szef Armii Ludowej Korei Północnej: Jeśli amerykańscy imperialiści i ulegli podżegacze do wojny z Korei Południowej wywołają w końcu konflikt nuklearny, nowoczesna armia Koreańskiej Republiki Ludowo - Demokratycznej pokaże im, jak wygląda prawdziwa wojna. Gorzko przekonają się o tym, jak kończą ci, którzy igrają z ogniem.
Przede wszystkim doprowadzą do klęski ponownego połączenia się narodów koreańskich, które jest naszym długo wyczekiwanym pragnieniem.

Tagi: polityka, liveinfo
Źródło:
LiveInfo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz