Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA i Rosja będą współpracować w zakresie bezpieczeństwa

0
Podziel się:

Stany Zjednoczone i Rosja wyrażają pragnienie bliższej współpracy w sprawach bezpieczeństwa globalnego pomimo tego, że poglądy obu państw na kwestię wschodniej...

USA i Rosja będą współpracować w zakresie bezpieczeństwa
bELgLIRh

Stany Zjednoczone i Rosja wyrażają pragnienie bliższej współpracy w sprawach bezpieczeństwa globalnego pomimo tego, że poglądy obu państw na kwestię wschodniej Ukrainy wciąż są diametralnie różne. John Kerry, Sekretarz Stanu USA: Minister spraw zagranicznych Rosji, Siergiej Ławrow i ja, przybyliśmy tu dzisiaj, żeby przedyskutować wiele spraw i spróbować znaleźć rozwiązanie w kwestiach, w których zdanie naszych państw różni się od siebie diametralnie. Mamy świadomość wspólnej odpowiedzialności i tego, że nasze państwa są zdolne do współpracy. Obaj zgadzamy się, że Państwo Islamskie musi być zniszczone i całkowicie pokonane. Dlatego podejmiemy wszelkie działania, żeby pokonać dżihadystów i odeprzeć politykę przemocy i agresji, jaką stosują bojownicy Państwa Islamskiego. Podczas naszej dzisiejszej rozmowy zaproponowałem ministrowi spraw zagranicznych, panu Ławrowowi, że zintensyfikujemy działalność naszego wywiadu w zakresie monitorowania ekstremistów z ISIL i innych działań antyterrorystycznych w tym regionie.
Uzgodniliśmy, że będziemy szerzej współpracować na tym polu. Przypomniałem ministrowi Ławrowowi i podkreśliłem ten fakt, że jedynymi prawnymi wyborami na Ukrainie będą te przeprowadzone 26 października i wybory lokalnych liderów, które zostaną przeprowadzone w Donbasie 7 grudnia. W naszej opinii, jakiekolwiek działania zmierzające do powstrzymania referendum niepodległościowego w Ługańsku i Doniecku będą pogwałceniem porozumienia zawartego w Mińsku, a ich wyniki nie zostaną wtedy uznane przez Ukrainę i społeczność międzynarodową.

bELgLIRK
polityka
liveinfo
KOMENTARZE
(0)