Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
01.08.2013 14:37

Wielki pożar pod Buenos Aires

Ogień trawi obszary rezerwatu położonego zaledwie kilkaset metrów od politycznego i finansowego centrum miasta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(liveinfo.tv)

Potężny ogień trawi obszary rezerwatu położonego w okolicach stolicy Argentyny, zaledwie kilkaset metrów od politycznego i finansowego centrum miasta.

Burmistrz Buenos Aires Mauricio Macri podejrzewa, że pożar, który wybuchł w środę jest dziełem podpalaczy. Władze twierdzą, że co najmniej osiem jednostek straży pożarnej zdołało opanować płomienie, których wysokość dochodziła do 30 stóp (10 metrów).

Nie zanotowano żadnych ofiar, a władze twierdzą, że pożar udało się opanować. Rezerwat Faunistyczny obejmuje obszar o powierzchni większej niż mila kwadratowa (300 hektarów) i graniczy z miastem Buenos Aires. Burmistrz powiedział, że nie wiadomo jeszcze jaka cześć parku spłonęła.

Rezerwat jest postrzegany jako _ płuca _ Buenos Aires i jest środowiskiem życia dla wielu gatunków jaszczurek, węży, żółwi, żab, nietoperzy, nornic i łasic.

Czytaj więcej w Money.pl
Wielkie pożary na Majorce. Trwa ewakuacja Ludzi ewakuowano z zagrożonych pożarem terenów leśnych, gdzie dzień wcześniej ogień strawił 1600 hektarów.
Ile dostają za wejście w ogień? Tysiąc stopni Celsjusza, zwęglone ciała i pułapki w płonących domach. Taka praca wymaga silnych nerwów.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, liveinfo, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz