Notowania

Przejdź na
więzienie
09.08.2013 14:00

Więźniowie będą płacić mniej za telefon. Amerykanie naciskają na operatorów

Amerykańska Federalna Komisja Łączności zamierza wymusić na operatorach telefonicznych limity opłat pobieranych za rozmowy telefoniczne skazanych z ich rodzinami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(liveinfo.tv)

W domu Fraserów wszyscy specjalnie nastrajają się na godziny posiłków. Mąż Bethany odsiaduje w więzieniu Maryland dziesięcioletni wyrok za jazdę po pijanemu i śmiertelne potrącenie rowerzysty. Jednym z niespodziewanych wyzwań okazały się być opłaty pobierane za pozostawanie w kontakcie z bliskimi.

- _ Powiedziałabym, że jest to jakieś 100 dolarów tygodniowo, jeśli rozmawiamy z nim za każdym razem kiedy zadzwoni _- skarży się na koszty Bethany Fraser, żona skazanego.

Brak przepisów, częste połączenia i opłaty znacząco podniosły koszty więzeinnych rozmów telefonicznych.

- _ To jest skutek tego, że firmy dostarczające usługi telefoniczne dla zakładów karnych narzucają wygórowane ceny, bo po prostu mogą _ - tłumaczy Steve Renderos, z Centrum Obrony Praw Konsumentów.

W Maryland koszt połączenia wynosi trzy dolary, a każda minuta rozmowy jednego dolara. Za dzisięciominutową rozmowę trzeba zapłacić 13 dolarów. W Missouri i w Newadzie jest pobierana stała dodatkowa opłata w wysokości 7 dolarów do każdego rachunku.

Keith DeBlasio został brutalnie zaatakowany kiedy przebywał w więzieniu. Głos jego mamy w słuchawce utrzymywał go przy życiu. _ Był czas, że mama przyjeżdżała na wizyty i spała w samochodzie, bo nie miała pieniędzy. Wszystkie wydała na rozmowy telefoniczne - _opowiada.

Oburzenie skazanych i ich rodzin zmusiło Federalną Komisję Łączności do uchwalenia nowych regulacji. Głosowanie nad nową propozycją ma się odbyć w piątek.

Czytaj więcej w Money.pl
Więźniowie domagają się miliardów od państwa W 2010 r. odnotowano wpływ 3745 spraw sądowych, a ogólna wartość przedmiotu sporu wyniosła ponad 4 mld złotych.
Firmy zatrudniające więźniów czekają zmiany Zamówienie nie będzie objęte reżimem ustawy, jeżeli jego celem będzie zatrudnienie osób pozbawionych wolności i nie przekroczy tak zwanych limitów unijnych.
Ujawnili, kiedy Tymoszenko ma być wolna Misja wysłanników Parlamentu Europejskiego, a zwłaszcza ich rozmowy na temat Tymoszenko, otoczona jest ścisłą tajemnicą.
Tagi: więzienie, wiadomości, wiadmomości, telekomunikacja, gospodarka, liveinfo, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz