Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polityka
28.07.2014 10:05

Wymiana ognia w Gazie, mimo zawieszenia broni

W niedzielę trwała wymiana ognia pomiędzy Hamasem a Izraelem. Obie strony nie doszły do porozumienia w sprawie ponownego zawieszenia broni....

Podziel się
Dodaj komentarz

W niedzielę trwała wymiana ognia pomiędzy Hamasem a Izraelem. Obie strony nie doszły do porozumienia w sprawie ponownego zawieszenia broni. Hamas początkowo zgodził się wstrzymać ogień na 24 godziny, w związku z rozpoczynającym się w tym tygodniu świętem muzułmańskim. Sami Abu Zuhri, rzecznik Hamasu: To jest nasza reakcja na interwencję ONZ i robimy to dla dobra naszych ludzi, szczególnie, że zbliża się święto Id al-Fitr. Jednak krótko przed tym, jak miało się rozpocząć zawieszenie broni, na południu Izraela rozległ się dźwięk syren ostrzegających przed nadlatującymi pociskami. Premier Izraela, Benjamin Netanjahu, powiedział, że Hamas naruszył zawieszenie broni, o które sam zabiegał. Wcześniej, w niedzielę, Izrael wznowił ofensywę pomimo tego, że wcześniej zgodził się na wydłużenie sobotniego zawieszenia broni. Izraelskie władze bronią swojej decyzji. Mark Regev, Rzecznik Premiera Izraela: Pomimo tego, że Izrael wstrzymał ogień, ataki rakietowe na naszą ziemię wciąż trwały. Dlatego musieliśmy odpowiedzieć.
Musimy działać, żeby ochronić swoich ludzi. W tej chwili jasne musi być też to, że to Hamas jest odpowiedzialny za trwanie walk i nieprzerwany przelew krwi. W sobotę wielu mieszkańców Gazy, którzy opuścili swoje domy wróciło do nich, wykorzystując przerwę w wymianie ognia. Zabrano ciała zmarłych, żeby ich pochować. Ta kobieta płacze, widząc swój niemal całkowicie zniszczony dom. Mówi, że nie wie, czy jej krewni, którzy mieszkali w pobliżu, przeżyli. Podczas trwających ponad 20 dni walk zginęło już ponad tysiąc Palestyńczyków. W wojnie zginęło też ponad 40 obywateli Izraela.

Tagi: polityka, liveinfo
Źródło:
LiveInfo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz