Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|

Darmowa komunikacja czy ITS? Co odkorkuje nasze ulice

0
Podziel się:

Dominika Bettman z Siemensa zdradza błędy zarządzających polskimi miastami.

Darmowa komunikacja czy ITS? Co odkorkuje nasze ulice
(money.pl)

Inteligentne systemy, które mają ograniczyć korki w dużych miastach, to kosztowna inwestycja. Kompletne mogą kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych, ale coraz więcej aglomeracji decyduje się na stosowanie ITS. Nie wystarczy jednak samo zainstalowanie sprzętu - Częsty błąd zarządzających polskimi miastami polega na tym, że obejmujemy tym rozwiązaniem tylko część dzielnic - mówi w wywiadzie dla Money.pl Dominika Bettman, prezes do spraw finansowych Siemensa.

W przypadku systemów ITS najważniejsze jest, żeby były zintegrowane. Błędy, o których mówi Bettman, są niestety dość częste w naszym kraju. - Dzieje się tak dlatego, że powstają plany stopniowego rozwoju od centrum aż po przedmieścia. Wprawdzie jest to właściwy kierunek, ale rzecz w tym, by rzeczywiście te systemy zintegrować z infrastrukturą drogową z buspasem, układem skrzyżowań - wylicza prezes.

Trendy we współczesnych systemach transportu publicznego również były przedmiotem debat na Kongresie Ekonomicznym w Katowicach. Te najbardziej atrakcyjne dla obywateli związane są z darmową komunikacją.

Jednym z istotnych pytań, które same się tu nasuwają, są koszty takiego rozwiązania. W ogóle czy którekolwiek z polskich miast może sobie na to pozwolić?

W odczuciu Dominiki Bettman coś, co nie jest za darmo, nie jest tak szanowane jak dobro, za które trzeba zapłacić. - Jestem przeciwna nie tylko darmowej komunikacji, ale wszelkim usługom oferowanym za darmo - mówi.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)