Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Maciej Rynkiewicz
|

Prezes Credit Suisse dla Money.pl: Chcemy dalej inwestować w Polsce

0
Podziel się:

- To, co najbardziej mi się podoba, to Wasz stosunek do wykonywanych obowiązków - mówi Brady W. Dougan, prezes CS.

Prezes Credit Suisse dla Money.pl: Chcemy dalej inwestować w Polsce
(materiały prasowe)
bFfjhYWJ

O sytuacji gospodarczej w Polsce, zadłużeniu Europy oraz drukowaniu dolarów przez amerykańską Rezerwę Federalną rozmawiamy z Bradym W. Douganem, prezesem Credit Suisse.

Money.pl: Liczba zatrudnianych przez Credit Suisse w Polsce to już sumie ponad dwa tysiące osób. Tak dobrze pracujemy?

Brady W. Dougan, prezes Credit Suisse: Jestem bardzo zadowolony z pracy wykonywanej przez pracowników Center of Excellence we Wrocławiu. Zatrudniamy tu świetnie wykwalifikowaną kadrę. To, co jednak najbardziej mi się podoba, to Wasze podejście i stosunek do wykonywanych obowiązków. Bardzo często próbujecie podejść do tematu w sposób innowacyjny, wymyślić jego inne rozwiązanie. To sprawia, że pracownicy w Polsce są bardzo efektywni.

Czy w związku z tym Credit Suisse będzie dalej zwiększał zatrudnienie?

Jesteśmy obecni na polskim rynku od kilku lat, w czasie których wypracowaliśmy świetne relacje zarówno ze światem biznesu, jak i polskim rządem. Center of Excellence , w skali globalnej działalności operacyjnej, jest coraz ważniejszy, więc w przyszłości planujemy zacieśniać współpracę.

bFfjhYWL

*Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/139/m285323.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/twarza-w-twarz/artykul/prezes;credit;suisse;przez;zmiany;w;ofe;polski;rynek;stanie;sie;mniej;atrakcyjny,198,0,1398470.html) *"Polski rynek straci przez zmiany w OFE" * Szef Credit Suisse zdradza, jak jego firma pomagała ministerstwu zrobić z Polski Zieloną Wyspę. Jak Pan ocenia rozwój gospodarczy w Polsce? *

Ostatni kryzys udowodnił, że na tle regionu, to bardzo prężna gospodarka. Moim zdaniem Polska w najbliższych latach utrzyma to tempo. Z drugiej strony, do inwestycji zachęcają nas otoczenie prawne, kultura i sposób prowadzenia biznesu, które są tu takie, jak na dojrzałych rynkach.

A nie niepokoi Pana kondycja światowej gospodarki? Ostatnie dane pokazują, że duże kraje wciąż mają spore problemy, żeby osiągnąć stały wzrost.

Zawsze jest tak, że jednego dnia pojawiają się lepsze dane, a następnego dnia już nieco gorsze. W tej kwestii nic się nie zmieni. Trzeba jednak patrzeć na ich całokształt i jaki dają ogólny obraz. Jestem w tej kwestii optymistą i uważam, że kondycja światowej gospodarki w najbliższym czasie będzie dużo lepsza, niż prognozują to największe instytucje finansowe. Świadczy o tym prężny i stabilny rozwój USA i wracające na ścieżkę szybkiego wzrostu Chiny. Europa nadal ma problemy i tu w najbliższych latach nie będziemy świadkami spektakularnego odbicia, jednak jeśli otoczenie będzie radziło sobie coraz lepiej, to i największe kraje Starego Kontynentu też to odczują.

bFfjhYWR

Problemem w Europie jest jednak gigantyczne zadłużenie.

Ma pan rację - w dodatku to nie jest taki problem, który można rozwiązać w jeden dzień. Jednak widzę, że wiele państw, na przykład Włochy lub Hiszpania, podjęło kroki, żeby znacząco zredukować dług publiczny i obecnie wychodzą na prostą. Dalszy wzrost zadłużenia to poważny kłopot i trzeba wyciągnąć wnioski z ostatniego kryzysu.

Jednak postawiłbym teraz na rozwój, który sprawi, że wielkość długu obniży się w stosunku do rosnącej gospodarki. Z drugiej strony mam nadzieję, że w następnych latach lepiej uda się utrzymać niezbędną dyscyplinę budżetową.

bFfjhYWS

Czytaj więcej w Money.pl

bFfjhYXm
ludzie
business news
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)