Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Producent "Warsa" zapowiada przejęcia. Ale najwcześniej za dwa lata

0
Podziel się:

Monika Nowakowska, prezes firmy kosmetycznej Miraculum, zdradza plany rozwoju spółki.

Producent "Warsa" zapowiada przejęcia. Ale najwcześniej za dwa lata
(Miraculum S.A.)
bEISAquZ

- Przez najbliższe dwa lata chcemy skupić się na odbudowie naszej pozycji i rozwoju tych produktów, które już mamy. Niewykluczone, że potem będziemy myśleć o przejęciach - mówi w rozmowie z Money.pl Monika Nowakowska, prezes spółki kosmetycznej Miraculum, produkującej m.in. wody perfumowane Pani Walewska i Wars.

Kurs akcji spółki Miraculum na warszawskiej giełdzie zyskał od początku tygodnia około 14 procent. To efekt informacji o tym, że menedżerowie związani ze spółką skupują jej akcje i zapowiadają dalszy rozwój firmy, która jeszcze niedawno miała poważne kłopoty finansowe. M.in. z tego powodu spółka zdecydowała w 2010 roku o sprzedaży kultowej marki Kolastyna za 11,8 miliona złotych. Potem sprzedała też markę Brutal za ponad 6 milionów złotych.

Teraz władze spółki zapewniają, że po uporządkowaniu struktury właścicielskiej chcą odbudować silną pozycję na rynku kosmetyków w Polsce. - Jednym z głównych celów jest jak najszybsze zmniejszanie naszego zadłużenia w wysokości około 30 milionów złotych, bo koszty jego obsługi są dość wysokie - przyznaje Monika Nowakowska.

bEISAqvb

I zapowiada, że firma będzie dążyła do tego, by odbudować sprzedaż. - Produkty z naszymi markami muszą być widoczne na półkach w sklepach, dlatego z pewnością będziemy odbudowywać kanały dystrybucji dla masowego klienta - podkreśla prezes Miraculum, dodając, że chodzi tu głównie o kosmetyki, które firma już produkuje.

To plan na dwa lata. Później, jak deklaruje prezes Miraculum, spółka chciałaby wejść na rynek kosmetyków, których na razie nie ma w swojej ofercie. To np. produkty do pielęgnacji skóry sprzedawane w aptekach. - Myślimy raczej o nowych markach, bo te obecne mają zupełnie innych klientów - tłumaczy Monika Nowakowska. Jej zdaniem najskuteczniejszą droga do osiągnięcia tego celu byłby przejęcia już istniejących marek.

- W przyszłości planujemy kupować marki bądź przejmować inne firmy kosmetyczne, które nie mają asortymentów, czy też kanałów dystrybucji konkurencyjnych dla Miraculum, lecz uzupełniające je - zapowiada.

Prezes Miraculum przyznaje też, że spółce potrzebne jest odbudowanie eksportu, bo na razie kosmetyki są obecne praktycznie tylko na polskim rynku. Dlatego prezes zapowiada aktywne uczestnictwo w targach branżowych za granicą. - Nie mam wątpliwości, że np. Pani Walewska czy Wars są doskonałymi produktami eksportowymi, podobnie jak nasze produkty do makijażu - podkreśla Monika Nowakowska.

bEISAqvh

Miraculum to jedna z najstarszych polskich firm kosmetycznych. Jej historia sięga 1924 roku. Przez lata kultowymi jej markami były wody Pani Walewska, Brutal czy Wars. Firma opracowała też w latach 60. ubiegłego wieku pierwszy szampon w płynie Finezja. Pierwszą ambasadorką Miraculum była gwiazda polskiej estrady, Hanka Ordonówna.

bEISAqvC
ludzie
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)