Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|

Siemens zapowiada wiatrakową rewolucję

0
Podziel się:

W wywiadzie dla Money.pl mówi o tym Dominika Bettman, prezes do spraw finansowych Siemensa.

Siemens zapowiada wiatrakową rewolucję
(money.pl)

Siemens chce w tym roku intensywnie rozwijać w Polsce swoje projekty związane z elektrowniami wiatrowymi. Firma chce wybudować na Pomorzu kilkadziesiąt wiatraków, ale za to o niebagatelnej mocy aż 100 megawatów. - Do tej pory tylko najodważniejsi zdobywali się na to, by inwestować w odnawialne źródła energii - mówi w wywiadzie dla Money.pl Dominika Bettman prezes do spraw finansowych Siemensa, która przekonuje, że wszystko zmieniła nowa ustawa o OZE.

Koncern ma już farmy wiatrowe w Suwałkach i przymierza się do kolejnych przetargów. - Jest wreszcie prawo, na które długo czekaliśmy i OZE mają wreszcie swoje jasne ramy prawne. Inwestowanie w tej branży stanie się dużo bezpieczniejsze - mówi Bettman.

W ocenie prezes lepsze nastroje widoczne są też po stronie dostawców sprzętu, którzy tylko czekali na ten moment. Sami inwestorzy od lat mieli śledzić polski rynek i w ocenie Dominiki Bettman zdecydowanie nadszedł dobry czas dla budowy farm wiatrowych w Polsce.

- Stawiamy na nowoczesne technologie i niskie poziom dźwięku, czerpiemy z doświadczeń w innych krajach. Protesty przeciwko farmom wiatrowym miały miejsce też w Niemczech, Danii, Wielkiej Brytanii - mówi Bettman. Prezes liczy również na większą świadomość społeczną, bo przecież OZE nie są tak szkodliwe dla środowiska jak te tradycyjne.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)