Siemens zapowiada wiatrakową rewolucję [WIDEO]

Siemens zapowiada wiatrakową rewolucję

Siemens chce w tym roku intensywnie rozwijać w Polsce swoje projekty związane z elektrowniami wiatrowymi. Firma chce wybudować na Pomorzu kilkadziesiąt wiatraków, ale za to o niebagatelnej mocy aż 100 megawatów. - Do tej pory tylko najodważniejsi zdobywali się na to, by inwestować w odnawialne źródła energii - mówi w wywiadzie dla Money.pl Dominika Bettman prezes do spraw finansowych Siemensa, która przekonuje, że wszystko zmieniła nowa ustawa o OZE.

Koncern ma już farmy wiatrowe w Suwałkach i przymierza się do kolejnych przetargów. - Jest wreszcie prawo, na które długo czekaliśmy i OZE mają wreszcie swoje jasne ramy prawne. Inwestowanie w tej branży stanie się dużo bezpieczniejsze - mówi Bettman.

 

W ocenie prezes lepsze nastroje widoczne są też po stronie dostawców sprzętu, którzy tylko czekali na ten moment. Sami inwestorzy od lat mieli śledzić polski rynek i w ocenie Dominiki Bettman zdecydowanie nadszedł dobry czas dla budowy farm wiatrowych w Polsce.

- Stawiamy na nowoczesne technologie i niskie poziom dźwięku, czerpiemy z doświadczeń w innych krajach. Protesty przeciwko farmom wiatrowym miały miejsce też w Niemczech, Danii, Wielkiej Brytanii - mówi Bettman. Prezes liczy również na większą świadomość społeczną, bo przecież OZE nie są tak szkodliwe dla środowiska jak te tradycyjne.

Materiał powstał na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach

Czytaj więcej w Money.pl

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
stef1024
78.8.56.* 2015-05-25 09:24
Ta energia wiatrowa to sprytna forma wyłudzania pieniędzy z kieszeni polaków.Bla bla bla oc******* zielone certyfikaty i forsa myk do łapówkarzy z simensa.BRAWO NIEMIASZKI
m.gawka
77.254.74.* 2015-05-19 10:41
Większość źródeł wolnodostępnych (OZE) wymusza podaż energii wg swoich praw. Rynek odbiorców energii kształtowany jest przez popyt. Gdyby zastosować reguły wolnego rynku, mielibyśmy prąd wiosną w średniej cenie 100%, przy znacznej insolacji lub wietrzności 20% a zimą w bezwietrzny, mroźny wieczór cena energii mogłaby skoczyć do 800%.
Wniosek?
Musimy pospiesznie budować elektrownie szczytowo-pompowe, które są właściwie jedynym sterowalnym akumulatorem energii.
Luap
188.195.120.* 2015-05-18 21:54
RFN produkuje 27% pradu z zrodel odnawialnych,zwieksza to z roku na rok,zmniejsza zuzycie i.....bije rekordy eksportu pradu,wylacza atom!Piszace tu ciolki medrkuja nie wiedzac o czym:zawsze 100 lat do tylu,jak np.obecne palenie weglem w piecach domowych!
Zobacz więcej komentarzy (65)