Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tak wygląda rekrutacja dla Amazona od kuchni

0
Podziel się:

Jak zatrudnia się 8,5 tysiąca ludzi w trzy miesiące tłumaczy Marta Dworowska, senior HR manager amerykańskiego koncernu w Polsce.

Tak wygląda rekrutacja dla Amazona od kuchni
(Bartłomiej Dwornik, Money.pl)

Jak w praktyce wygląda proces zatrudniania 8,5 tysiąca ludzi w trzy miesiące? Money.pl rozmawia o jednej z największych akcji rekrutacyjnych w Polsce z Martą Dworowską, senior HR manager amerykańskiego koncernu.

Money.pl: Jak prowadzi się największą rekrutację w Polsce? Jak zatrudnianie 500 osób na tydzień wygląda od strony logistycznej?

*Marta Dworowska: *Bardzo intensywnie. To duże wyzwanie i jeden z najciekawszych projektów, jakie będzie nam dane prowadzić w całej karierze zawodowej. Mamy cały team, dedykowany tylko tej rekrutacji. W przypadku pracowników tymczasowych będziemy dodatkowo korzystać z pomocy agencji pracy.

Docelowo Amazon ma zatrudniać w Polsce nawet 12 tysięcy ludzi. Czyli ten rok to dopiero pierwszy etap?

Tak, do końca roku, w ciągu trzech miesięcy w samym Wrocławiu będziemy zatrudniać 3000 pracowników.

Praktyka pokazuje, że we Wrocławiu znalezienie tylu osób jednorazowo wcale nie jest takie łatwe.

Mam nadzieję, że będzie jednak sporo osób, które zechcą dołączyć do Amazona. Zwłaszcza dla młodych ludzi jesteśmy firmą ciekawą, w której można się rozwijać. Ale oczywiście nie skupiamy się na samym Wrocławiu. Pracowników szukamy w rejonie do stu kilometrów od miasta.

Kusicie też pracowników firm już działających w okolicy Bielan Wrocławskich nieco wyższą stawką za godzinę.

Wynagrodzenie to nie wszystko. Oferujemy też prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie i ciepły posiłek w kantynie za złotówkę dziennie. Jest też jasno określona ścieżka awansu.

Czyli komu będziecie _ podbierać _pracowników? Co warto mieć w CV?

Absolutnie, nie chcemy nikogo _ podbierać _! Mam nadzieję, że pracownicy przyjdą do nas sami. Warunek to ukończone 18 lat i chęć pracy na zmiany. Nie mogą się też bać chodzenia, bo hale mamy bardzo duże, oraz podnoszenia przedmiotów do 15 kilogramów.

Amazon deklaruje docelowe zatrudnienie nawet 12 tysięcy osób. Na umowy stałe - 2,5 tysiąca we Wrocławiu i 2 tysiące w Poznaniu. Na umowy czasowe w okresie świątecznym - odpowiednio 4,5 oraz 3,5 tysiąca osób. Na początek, do końca roku, pracę w amerykańskim koncernie ma znaleźć 2,5 tysiąca pracowników etatowych i 6 tysięcy tymczasowych. Średnia płaca pracownika magazynowego w Amazon wyniesie około 2500 złotych brutto w Poznaniu i 2400 złotych we Wrocławiu. Płace pracowników stałych i tymczasowych będą takie same.

Osoby, które to przekona, będzie musieli do pracy dowieźć.

Trwają rozmowy z firmami, które będą świadczyć nam usługi transportowe i będą dowozić ludzi do pracy we Wrocławiu.

Pracy w dość nietypowym, jak na polskie warunki systemie. W Amazonie nie pracuje się osiem godzin przez pięć dni w tygodniu.

Dokładnie. Pracujemy na dwie zmiany: dzienna i nocna po dziesięć godzin, przez cztery dni w tygodniu. Zmiany rotują w systemie miesięcznym. Dodatkowo będziemy myśleć nad wprowadzeniem zmian weekendowych.

Kadra menadżerska jest już zrekrutowana. Z jakich firm przychodzą menadżerowie do polskiego Amazona?

Menadżerów szkolimy już od maja. W Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Są to w większości Polacy, zrektutowani z wielu firm w różnych branżach. Przynoszą do nas z różnorakie doświadczenie.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)